BACK

IMCA Super National Stock Cars


CONTACT US

A-Main 1 -- 1. Ryan Lundy, Knoxville; 2. Jerry West, Fort Worth, Texas; 3. Dustin Smith, Lake City; 4. Randy Embrey, Granger; 5. Bill Bonnett, Knoxville; 6. Paul Shepherd, Marengo; 7. Travis Fenton, Des Moines; 8. Jesse Kanas, Lomira, Wis; 9. Michael Deutsch, Ellsworth, Minn.; 10. Jeremy Embrey, Granger; 11. Steve Peterson, Gilbert; 12. Doug Seidl, Des Moines; 13. Bruce Wolfe, Des Moines; 14. Josh Ruschmann, Sioux City; 15. Todd Bass, Des Moines; 16. Andy Boeckman, Wall Lake; 17. Adam Balthazor, Stockton, Kan.; 18. Jason Ward, Sioux City; 19. Chad Murray, Sioux City; 20. Derek Thiem, Columbus, Neb.; 21. Chad Malone, Monroe; 22. John Wetzel, Winterset; 23. John Moore, Boone; 24. Richard Munson, Omaha, Neb..

A-Main 2 -- 1. Dale Towne, Avoca; 2. Todd Boulware, Jefferson, S.D.; 3. Luke Wanninger (M), Jefferson; 4. Tim Fralin, Beatrice, Neb.; 5. Trent Murphy, Jefferson; 6. Ken Morlan, Jefferson; 7. Mike Smith, Marshalltown; 8. Chuck Madden, Jr., Avoca; 9. Allen Montgomery, Rhome, Texas; 10. Jon McBroom, Nevada; 11. Jesse McCollaugh, Madrid; 12. Justin Wagner, Culbertson, Neb.; 13. Troy Woelber, Hull; 14. Austin Davis, Benkelman, Neb.; 15. Alan Van Gorp, Carlisle; 16. Ryan Leeman, Roland; 17. Dean Hartwig, Boone; 18. Steve Kesl, Elberon; 19. Terry Warburton, Des Moines; 20. Michael Johnston, Des Moines; 21. Jeff Hilsabeck, Adel; 22. Tom Burke, Colo; 23. Derek Anderson, Wayne, Neb.; 24. Jeremie Gibbs, Sioux City.

 

Heat 1 -- 1. Jerry West, Fort Worth, Texas; 2. Steve Peterson, Gilbert; 3. Jesse Kanas, Lomira, Wis; 4. Jacob Murray, Hartford; 5. Anthony DeHaan, Alton; 6. Chad Waddell, Stuart; 7. Keith Kickbusch, Kewaunee, Wis; 8. Dave Hildreth;; 9. Jim Ball, Jr., Independence; 10. Jason Koch, Cambridge, Neb..

Heat 2 -- 1. John Wetzel, Winterset; 2. Bill Bonnett, Knoxville; 3. Jeremy Embrey, Granger; 4. Partner Maschmann, Montezuma; 5. Todd Pankonin, Benkelman, Neb.; 6. Curtis Veber, Polk City; 7. Justin Shaw, Sweetwater, Texas; 8. Troy Boubin, Independence; 9. Pat Mather, Greenfield; 10. Jason Purvis, Boone, IA.

Heat 3 -- 1. Richard Munson, Omaha, Neb.; 2. Travis Fenton, Des Moines; 3. Chad Malone, Monroe; 4. Paul Nagle (M), Nevada; 5. Jesse Lund, Fontanelle; 6. Terry Shearer, Auburn, Neb.; 7. Bob Johnson, Des Moines; 8. Todd Ouverson, Des Moines; 9. Jamie Schirm, Dexter; 10. Doug Smith, Lake City.

Heat 4 -- 1. Derek Thiem, Columbus, Neb.; 2. Todd Bass, Des Moines; 3. Bruce Wolfe, Des Moines; 4. Steve Meyer, Grundy Center; 5. Devin Smith, Lake City; 6. Tim Hadley, Nevada; 7. Nyle Godwin, Redfield; 8. Travis Greenfield, Alden, Minn.; 9. Travis Runcie, Beatrice, Neb.; 10. Matt Drottz, Fort Worth, Texas.

Heat 5 -- 1. John Moore, Boone; 2. Jason Ward, Sioux City; 3. Josh Ruschmann, Sioux City; 4. Andrew Burg, Adel; 5. Ryan York, Boone; 6. Rob Skipper, Cameron, Mo.; 7. Don Harney, Woodward; 8. Kyle Timmerman, Lake; 9. Jake Wirtz, Boone; 10. Kelly Karnopp, Norton, Kan..

Heat 6 -- 1. Doug Seidl, Des Moines; 2. Ryan Lundy, Knoxville; 3. Dustin Smith, Lake City; 4. Travis Weuve, State Center; 5. Mark McKinley, Polk City; 6. Wayne Gifford, Boone; 7. Chris Jensen, Des Moines; 8. Edward Anschultz, Jr, Algoma, Wis; 9. Matthew Sorenson, Ames.

Heat 7 -- 1. Chad Murray, Sioux City; 2. Adam Balthazor, Stockton, Kan.; 3. Michael Deutsch, Ellsworth, Minn.; 4. Kenny Loftus, Des Moines; 5. Joe Myers, Woodward; 6. Larry Embrey, Granger; 7. Dale Boeckman, Lake View; 8. Josh Wonderly, Almena, Kan.; 9. Mark McNeece, Albion.

Heat 8 -- 1. Andy Boeckman, Wall Lake; 2. Randy Embrey, Granger; 3. Paul Shepherd, Marengo; 4. Bryan Snell, Coon Rapids; 5. Robert Kesl, Jr, Vining; 6. Michael Harris, Avoca; 7. Colt Mather, Webster; 8. Jermey Richardson, Vermillion, S.D.; 9. Donavon Smith, Lake City.

Heat 9 -- 1. Chuck Madden, Jr., Avoca; 2. Ryan Leeman, Roland; 3. Tom Burke, Colo; 4. Kirk Brown, Knoxville; 5. David Disbrowe, Boone; 6. Zach Kappler, Sioux City; 7. Terry Shaffar, State Center; 8. Matt Inman, Pleasant Hill; 9. Herbie Wilson III, Marshalltown.

Heat 10 -- 1. Derek Anderson, Wayne, Neb.; 2. Terry Warburton, Des Moines; 3. Jeff Hilsabeck, Adel; 4. Jared Timmerman, Norwalk; 5. Marcus Moede, Casco, Wis; 6. Randy Hadacek, Britt; 7. Steve Jones, Ames; 8. Ryan Loftus, Des Moines; 9. Nathan Waltz, Winterset.

Heat 11 -- 1. Jon McBroom, Nevada; 2. Tim Fralin, Beatrice, Neb.; 3. Steve Kesl, Elberon; 4. Ryan Harris, Thurston, Neb.; 5. Chad Schroeder, Belle Plaine, Minn.; 6. Jeff Gunderson, Liscomb; 7. B.J. Dauer, Marquett, Kan.; 8. Joe Mohler, Des Moines; 9. Robert Smith, Ogden.

Heat 12 -- 1. Todd Boulware, Jefferson, S.D.; 2. Justin Wagner, Culbertson, Neb.; 3. Jesse McCollaugh, Madrid; 4. Rodney Grother, Cedar Rapids; 5. Joseph Sprague, Independence; 6. Tony Steele, Glendale, Ariz.; 7. Chris Luloff, Independence; 8. Douglas Gerwulf, Churdan; 9. Carl Ellis, Pleasantville; 10. Bo Hunter, Nevada.

Heat 13 -- 1. Dale Towne, Avoca; 2. Mike Smith, Marshalltown; 3. Alan Van Gorp, Carlisle; 4. Bret Hagan, Culbertson, Neb.; 5. Kevin Sather, Ankeny; 6. Chris Abelson, Sioux City; 7. Tony Schlei, Zion, Ill.; 8. Joe Luethje, Zearing; 9. Marcus Fagan, Casey.

Heat 14 -- 1. Trent Murphy, Jefferson; 2. Ken Morlan, Jefferson; 3. Allen Montgomery, Rhome, Texas; 4. Mike Myers, Mason City; 5. Duane Reck, Belle Plaine, Minn.; 6. John Davenport, Madrid; 7. Patrick Stansbery, Evansdale; 8. Greg Sidles, Emmetsburg; 9. Brian
Langdale, Beatrice, Neb.

Heat 15 --
1. Luke Wanninger (M), Jefferson; 2. Jeremie Gibbs, Sioux City; 3. Michael Johnston, Des Moines; 4. Randy Roberts, Boone; 5. Jerry Hinton, Des Moines; 6. Tyler Griffen, Avoca; 7. Dustin Graham, Colo; 8. Brandon Bach, Johnston; 9. Todd Riesberg, Dawson.

Heat 16 -- 1. Dean Hartwig, Boone; 2. Troy Woelber, Hull; 3. Austin Davis, Benkelman, Neb.; 4. Tyler Warner, Casey; 5. Justin Hopkins, Boone; 6. Kent Husted, Sioux City; 7. Steve Anderson, Winterset; 8. Scott Siems, Cedar Rapids; 9. Trent Blair, Lake City.


B-Main 1 -- 1. Jacob Murray, Hartford; 2. Partner Maschmann, Montezuma; 3. Dave Hildreth;; 4. Chad Waddell, Stuart; 5. Todd Pankonin, Benkelman, Neb.; 6. Anthony DeHaan, Alton; 7. Curtis Veber, Polk City; 8. Jason Koch, Cambridge, Neb.; 9. Justin Shaw, Sweetwater, Texas; 10. Jim Ball, Jr., Independence; 11. Troy Boubin, Independence; 12. Keith Kickbusch, Kewaunee, Wis; 13. Pat Mather, Greenfield; 14. Jason Purvis, Boone, IA.

B-Main 2 -- 1. Steve Meyer, Grundy Center; 2. Devin Smith, Lake City; 3. Nyle Godwin, Redfield; 4. Terry Shearer, Auburn, Neb.; 5. Tim Hadley, Nevada; 6. Doug Smith, Lake City; 7. Todd Ouverson, Des Moines; 8. Jamie Schirm, Dexter; 9. Paul Nagle (M), Nevada; 10. Travis Runcie, Beatrice, Neb.; 11. Matt Drottz, Fort Worth, Texas; 12. Jesse Lund, Fontanelle; 13. Bob Johnson, Des Moines; 14. Travis Greenfield, Alden, Minn.

B-Main 3 -- 1. Travis Weuve, State Center; 2. Chris Jensen, Des Moines; 3. Don Harney, Woodward; 4. Kyle Timmerman, Lake; 5. Andrew Burg, Adel; 6. Kelly Karnopp, Norton, Kan.; 7. Matthew Sorenson, Ames; 8. Edward Anschultz, Jr, Algoma, Wis; 9. Rob Skipper, Cameron, Mo.; 10. Wayne Gifford, Boone; 11. Mark McKinley, Polk City; 12. Ryan York, Boone; 13. Jake Wirtz, Boone.

B-Main 4 -- 1. Bryan Snell, Coon Rapids; 2. Robert Kesl, Jr, Vining; 3. Kenny Loftus, Des Moines; 4. Michael Harris, Avoca; 5. Mark McNeece, Albion; 6. Joe Myers, Woodward; 7. Colt Mather, Webster; 8. Dale Boeckman, Lake View; 9. Donavon Smith, Lake City; 10. Larry Embrey, Granger; 11. Josh Wonderly, Almena, Kan.; 12. Jermey Richardson, Vermillion, S.D..

B-Main 5 -- 1. Jared Timmerman, Norwalk; 2. Randy Hadacek, Britt; 3. Steve Jones, Ames; 4. Ryan Loftus, Des Moines; 5. David Disbrowe, Boone; 6. Zach Kappler, Sioux City; 7. Kirk Brown, Knoxville; 8. Nathan Waltz, Winterset; 9. Matt Inman, Pleasant Hill; 10. Terry Shaffar, State Center; 11. Marcus Moede, Casco, Wis; 12. Herbie Wilson III, Marshalltown.

B-Main 6 -- 1. Chris Luloff, Independence; 2. Chad Schroeder, Belle Plaine, Minn.; 3. Ryan Harris, Thurston, Neb.; 4. B.J. Dauer, Marquett, Kan.; 5. Tony Steele, Glendale, Ariz.; 6. Jeff Gunderson, Liscomb; 7. Joe Mohler, Des Moines; 8. Robert Smith, Ogden; 9. Bo Hunter, Nevada; 10. Douglas Gerwulf, Churdan; 11. Carl Ellis, Pleasantville; 12. Joseph Sprague, Independence; 13. Rodney Grother, Cedar Rapids.

B-Main 7 -- 1. Kevin Sather, Ankeny; 2. John Davenport, Madrid; 3. Patrick Stansbery, Evansdale; 4. Tony Schlei, Zion, Ill.; 5. Greg Sidles, Emmetsburg; 6. Brian Langdale, Beatrice, Neb.; 7. Marcus Fagan, Casey; 8. Chris Abelson, Sioux City; 9. Joe Luethje, Zearing; 10. Mike Myers, Mason City; 11. Duane Reck, Belle Plaine, Minn.; 12. Bret Hagan, Culbertson, Neb..

B-Main 8 -- 1. Randy Roberts, Boone; 2. Tyler Warner, Casey; 3. Steve Anderson, Winterset; 4. Justin Hopkins, Boone; 5. Trent Blair, Lake City; 6. Brandon Bach, Johnston; 7. Scott Siems, Cedar Rapids; 8. Jerry Hinton, Des Moines; 9. Kent Husted, Sioux City; 10. Tyler Griffen, Avoca; 11. Dustin Graham, Colo; 12. Todd Riesberg, Dawson.

 

   
   
   
   
   
   

 


Copyright 2001 [LuvRacin.com]
All rights reserved.
Revised: February 23, 2013