BACK

IMCA Super National Late Models


CONTACT US

Late Models

Chanpionship 1. Darrel DeFrance, Marshalltown; 2. Mark Preston, Rock Island, Ill.; 3. Terry Neal, Ely; 4. Rob Toland, Hillsdale, Ill.; 5. Ryan Griffith, Webster City; 6. Kelly Tapper, Boone; 7. Dale Hackwell, Waterloo; 8. Mike Smith, Jewell; 9. Chris Richard, Mount Pleasant; 10. Nick Houseman, Earlham; 11. Travis Roth;; 12. Craig Roberts, Des Moines; 13. Darin Duffy, Hazelton; 14. Lorin Johnson, Miller, S.D.; 15. Greg Kastli, Waterloo; 16. Jason Hahne, Webster City; 17. Lonnie Lee Bailey, Quincy, Ill.; 18. Jerry Dedrick, Vinton; 19. Don Smith Jr, Norfolk, Neb.; 20. Kevin Blum, East Moline, Ill.; 21. Craig Jacobs, Des Moines; 22. Johnny Johnson, West Burlington; 23. Bobby Moore, Sioux City; 24. Matt Ryan, Davenport.
 


Heat 1 --
1. Chris Richard, Mount Pleasant; 2. Terry Neal, Ely; 3. Ryan Griffith, Webster City; 4. Nick Houseman, Earlham; 5. Craig Roberts, Des Moines; 6. Sam Halstead, New London; 7. Don Smith Jr, Norfolk, Neb.; 8. Jeremy Grady, Story City; 9. David Stanton, Marshalltown; 10. Todd Foster, Webster City.

Heat 2 -- 1. Rob Toland, Hillsdale, Ill.; 2. Mike Smith, Jewell; 3. Dale Hackwell, Waterloo; 4. Lorin Johnson, Miller, S.D.; 5. Craig Jacobs, Des Moines; 6. Todd Johnson, Mitchellville; 7. David Jorgensen, Omaha, Neb.; 8. David Schrader, Monroe; 9. Darin Duffy, Hazelton.

Heat 3 -- 1. Kelly Tapper, Boone; 2. Greg Kastli, Waterloo; 3. Darrel DeFrance, Marshalltown; 4. Jason Hahne, Webster City; 5. Matt Ryan, Davenport; 6. Lavern Carey, Cedar Falls; 7. Tysus Pattee, Vinton; 8. Johnny Johnson, West Burlington; 9. Rich Lewerke, Garner.

Heat 4 -- 1. Bobby Moore, Sioux City; 2. Kevin Blum, East Moline, Ill.; 3. Mark Preston, Rock Island, Ill.; 4. Travis Roth;; 5. Lonnie Lee Bailey, Quincy, Ill.; 6. Jerry Dedrick, Vinton; 7. Randy Wheeler, Cedar Falls; 8. Ronnie Binning, Grand River; 9. Al Johnson, Story City.

B-Main 1 -- 1. Craig Roberts, Des Moines; 2. Matt Ryan, Davenport; 3. Don Smith Jr, Norfolk, Neb.; 4. Tysus Pattee, Vinton; 5. Lavern Carey, Cedar Falls; 6. Sam Halstead, New London; 7. Todd Foster, Webster City; 8. David Stanton, Marshalltown; 9. Johnny Johnson, West Burlington; 10. Jeremy Grady, Story City; 11. Rich Lewerke, Garner.

B-Main 2 -- 1. Craig Jacobs, Des Moines; 2. Lonnie Lee Bailey, Quincy, Ill.; 3. Jerry Dedrick, Vinton; 4. Todd Johnson, Mitchellville; 5. Al Johnson, Story City; 6. Darin Duffy, Hazelton; 7. Ronnie Binning, Grand River; 8. Randy Wheeler, Cedar Falls; 9. David Jorgensen, Omaha, Neb.; 10. David Schrader, Monroe.


 

   
   
   
   
   
   

 


Copyright 2001 [LuvRacin.com]
All rights reserved.
Revised: February 23, 2013