BACK

IMCA Super National Modifieds


CONTACT US
Dirt Works Ron Efkamp Memorial Race of Champions qualifiers


Heat 1 -- 1. Josh Gilman, Van Meter; 2. Jim Cole, Sioux City; 3. Kevin Larkins, Beatrice, Neb.; 4. Jeff Stephens, Dow City; 5. Pat Graham, Ames; 6. Mike Hathcock, Venus, Texas; 7. Rex Merritt, Billings, Mo.; 8. Steven Pfeifer, Bowbells, N.D.; 9. George Catanzano, Ghent, N.Y.; 10. Jared Siefert, Green Bay, Wis; 11. Jay Goosmann, Hinton; 12. Aaron Barnell, Merced, Calif..

Heat 2 -- 1. Troy Cordes, Raymond; 2. Bud Wilson, Trenton, Mo.; 3. Marty Clark, Russell, Kan.; 4. Brian Knoell, Falun, Kan.; 5. Wayne Graybeal, Springfield, Mo.; 6. Mark Griffin, Canton, Pa.; 7. Joren Boyce, Minot, N.D.; 8. Jim Collinsworth, Cottonwood, Ariz.; 9. Paul Burger, Belle Plaine, Minn.; 10. Vern Jackson, Waterloo; 11. Michael Pickette, Anniston, Ala.; 12. Corey Lagroon, Salina, Kan..

Heat 3 -- 1. Ricky Stephan, South Sioux City, Neb.; 2. Mike Meyer, Greenwood, Neb.; 3. Ron Pope, Mason City; 4. Scott Hogan, Vinton; 5. Roger Hadan III, Waterloo, Neb.; 6. Chett Reeves, Bakersfield, Calif.; 7. Dave Farren, Jr., Des Moines; 8. Nick Tubbs, Colby, Kan.; 9. Chad Dolan, Overton, Neb.; 10. John Logue, Boone; 11. Dan Fitzgerald, Billings, Mont.; 12. Richard Clew, Harmony, N.C..

Heat 4 -- 1. Lance Arneson, Krakow, Wis; 2. Kevin Goben, Sherrard, Ill.; 3. Greg Dinsmore, Kerrville, Texas; 4. Robby Haines, Benkelman, Neb.; 5. Jerry Luloff, Indepenence; 6. Richard Mueller, Jackson, Wyo.; 7. Michael Smith, Arkport, N.Y.; 8. Chris Alcorn, Lincoln, Neb.; 9. Shawn Blees, MOUNTAIN PINE, Ark.; 10. Tim Roodvoets, Lake Odessa, Mich.; 11. Dale Caswell, West Monroe, N.Y.; 12. Henry Witt, Jr., Waco, Texas.

Heat 5 -- 1. Kevin Stoa, Polk City; 2. Myron DeYoung, Crystal, Mich.; 3. Scott Baker, Boone; 4. Greg Metz, Washington, Kan.; 5. David Baser, Jacksonville, Ark.; 6. Jeff Talley, Las Vegas, Nev.; 7. Randy Wilson, Wichita, Kan.; 8. Josh Wright, Mooresville, N.C.; 9. Duane Neel, Whitehouse, Texas; 10. Larry Sutton, Beloit, Kan.; 11. David Murray, Oberlin, Kan.

Heat 6 -- 1. Todd Dart, Algona, Wis; 2. Tim Watts, Beloit, Kan.; 3. Johnny Saathoff, Beatrice, Neb.; 4. Wade Cross, Donovan, Neb.; 5. Joey Schaefer, Waterloo; 6. Mickey Helms, Victoria, Texas; 7. Chris Bragg, Springton, Texas; 8. Josh McGaha, Brownwood, Texas; 9. Benji LaCrosse, Luxemburg, Wis; 10. Andrew Timm, Mankato, Minn.; 11. Jay Steffens, North Platte, Neb.

   
   
   
   
   
   

 


Copyright 2001 [LuvRacin.com]
All rights reserved.
Revised: February 23, 2013