BACK

IMCA Super National Modifieds


CONTACT US

Modifieds

Heat 1 -- 1. Troy Cordes, Raymond; 2. Brandon Hagan, Culberson, Neb.; 3. Chris Alcorn, Lincoln, Neb.; 4. Dallas Nutt, Armstrong; 5. Brian Schmitt, Wall Lake; 6. Mike Weikert, Jr., Muscatine; 7. Michael Albertsen, Audubon; 8. Jesse James Freelen, Paris, Texas; 9. Marlin Kracht, Luverne, Minn..

Heat 2 -- 1. Jay Matthias, De Pere, Wis; 2. Rob Rose, Center Point; 3. Reese Coffee, Hinton; 4. Scott Boyea, Abrams, Wis; 5. R J Merchant, Sioux City; 6. Todd Nunnally, Las Vegas, Nev.; 7. Jim Hernandez, Hoyt, Kan.; 8. Ronnie Burkhardt, Topeka, Kan.; 9. Larry Hall, Rochester, Minn..

Heat 3 -- 1. Kellen Chadwick, Oakley, Calif.; 2. Dean Maurer, DePere, Wis; 3. Justin Sackett, Schaller; 4. Tom Rawlins, Kellogg; 5. Toby Steele, Beaverton, Mich.; 6. Brian Calhoon, Beloit, Kan.; 7. Joe McBirnie, Boone; 8. Calvin Swanson, Cedar Falls; 9. Donny Berger, Las Vegas, Nev..

Heat 4 -- 1. Brian Krall, Readlyn; 2. Ed Thomas, Waterloo; 3. Ricky Stephan, South Sioux City, Neb.; 4. Chris Mills, Sioux City; 5. Tim Murty, Tama; 6. Duane Rogers, Imperial, Calif.; 7. Loren Hill, Overland Park, Kan.; 8. Steven Bowers, Jr., Topeka, Kan.; 9. Steve Lacy, Jenks, Okla..

Heat 5 -- 1. Matt Gilbertson, Montevideo, Minn.; 2. Jeff Stephens, Dow City; 3. Mike Lineberry, Nickerson, Neb.; 4. Paul Stone, Winton, Calif.; 5. Mike McCarthy, Round Rock, Texas; 6. Art Siefert, Green Bay, Wis; 7. Corey Lagroon, Salina, Kan.; 8. Steve Hawks, Topeka, Kan..

Heat 6 -- 1. Darryl Turner, Columbia, Mo.; 2. Jared Siefert, Green Bay, Wis; 3. Jim Roach, Kohoka, Mo.; 4. David Thome, Spalding, Neb.; 5. Mark Griffin, Canton, Pa.; 6. Jim Pearcy, Augusta, Kan.; 7. Clifford Shepard, Ogden, Kan.; 8. Jason Rold, Hancock.

Heat 7 -- 1. Brian Mullen, Seymour, Wis; 2. Roger Hadan III, Waterloo, Neb.; 3. Scott Derenne, Luxemburg, Wis; 4. Charles Laizure, Harrisonville, Mo.; 5. Marty Clark, Russell, Kan.; 6. Danny Holt, Topeka, Kan.; 7. Ronnie Wallace, North Platte, Neb.; 8. Robby Haines, Benkelman, Neb..

Heat 8 -- 1. Jeff Schroyer, Marshalltown; 2. Travis Spaulding, Greenville, Wis; 3. Chet Ragan, Eagle Lake, Minn.; 4. Todd Shute, Des Moines; 5. Jason Schoenberger, Russell, Kan.; 6. Darren Huntley, Ogden; 7. Jason Hyerdall, Wildwood, Ill.; 8. Jim Pearce, Chapman, Neb..

Heat 9 -- 1. Brian Efkamp, Perry; 2. Bradley Shelton, Fort Morgan, Colo.; 3. Greg Dinsmore, Kerrville, Texas; 4. Rick Dauer, Lindsborg, Kan.; 5. Mike Knapp, New London, Wis; 6. Sean Tyson, Council Bluffs; 7. Dan Fitzgerald, Billings, Mont.; 8. Rick Huff, Monroe.

Heat 10 -- 1. Myron DeYoung, Crystal, Mich.; 2. Robert Avery, Des Moines; 3. Terry Hurt, Omaha, Neb.; 4. Tom Eiklor, Barton, N.Y.; 5. Randy Grimmett, Lathrop, Mo.; 6. Josh Klay, Magnolia, Minn.; 7. Tim Stratmeyer, Martinez, Calif.; 8. David Pries, Medaryville,
Ind.

Heat 11 -- 1. Chris Wilke, Urbandale; 2. Rik Gropp, Lincoln, Neb.; 3. Tim Clonch, Quinlan, Texas; 4. Jayson Hefley, Austin, Ark.; 5. Jake Elmquist, Ogden; 6. Jeff Talley, Las Vegas, Nev.; 7. Bob Sutherland, Blairsburg; 8. Chad Dolan, Overton, Neb.; 9. Richard Mueller, Jackson, Wyo..

Heat 12 -- 1. Jake Durbin, Perry; 2. Michael Pickette, Anniston, Ala.; 3. Don Hagan, Jr., Culbertson, Neb.; 4. Jesse Robinson, Elk City, Neb.; 5. Jim Peeler, Milan, Mo.; 6. Mike Jensen, Sioux City; 7. Michael Manson, Manchester; 8. Josh Wright, Mooresville, N.C..

Heat 13 -- 1. Mel Saffran, Farley; 2. John Thayer, Fabius, N.Y.; 3. Michael Reichart, Des Moines; 4. Tim Echevarria, Junction City, Kan.; 5. David Werbelow, Shawano, Wis; 6. Tim Roodvoets, Lake Odessa, Mich.; 7. Scott Mullen, Seymour, Wis; 8. Rich Riggs, Cacero, N.Y..

Heat 14 -- 1. Cale Sponsler, Grimes; 2. Benji LaCrosse, Luxemburg, Wis; 3. Johnny McGinnus, Hardin, Mo.; 4. David Baser, Jacksonville, Ark.; 5. Alison Quick, Redding; 6. Chad Shaw, Trimble, Mo.; 7. Mike Tanner, Kansas City, Mo.; 8. Jim Bonetti, Pahrump, Nev..

Heat 15 -- 1. Jay Steffens, North Platte, Neb.; 2. Mike Smith, Jewell; 3. Skeeter Paris, Boone; 4. Pete Hutzel, State Center; 5. Tommy McElroy, Fort Worth, Texas; 6. Tommy Belmer, Waterloo; 7. Bob Ridgeway, Central Square, N.Y.; 8. Joseph Long, Bryant, Ark.

Heat 16 -- 1. Jim Lynch, Bloomfield; 2. Bryan Burnes, Lemoore, Calif.; 3. Josh Gilman, Van Meter; 4. Mike Hathcock, Venus, Texas; 5. Len West, Rochester, N.H.; 6. Duane Cleveland, Marysville, Calif.; 7. Jim Cooper, Ames; 8. Mike Cassidy, Waterville, Minn..

Heat 17 -- 1. Nick Tubbs, Colby, Kan.; 2. John Fellers, Flemington, Mo.; 3. Trevis Underdahl, Blooming Prair., Minn.; 4. Dennis Pittman, Jamacia; 5. Darin Toot, Albert Lee, Minn.; 6. Josh Loveless, Mc Pherson, Kan.; 7. Greg Metz, Washington, Kan.; 8. Gary Hart, Venus, Texas.

Heat 18 -- 1. Justin Basart, Mankato, Kan.; 2. Paul Edler, Cambridge; 3. Loren Pesicka, Jr., Burt; 4. Cory Wray, Jamesport, Mo.; 5. Doug Maurer, De Pere, Wis; 6. Jesse Cowles, Sioux City; 7. Duane Neel, Whitehouse, Texas; 8. Shannon Fisk, Lowell, Mich..

Heat 19 -- 1. Vern Jackson, Waterloo; 2. Brad Williams, Lytton; 3. Aaron White, Plaineville, Neb.; 4. Brian Knoell, Falun, Kan.; 5. George Catanzano, Ghent, N.Y.; 6. Mickey Helms, Victoria, Texas; 7. Buck Cox, Bakersfield, Calif.; 8. Corey Dripps, Waterloo.

Heat 20 -- 1. Charles Stryker, Eddyville, Neb.; 2. Jeff Atkinson, Topeka, Kan.; 3. Michael Smith, Arkport, N.Y.; 4. George Fronsman, Surprise, Ariz.; 5. Brian Schrage, Cresco; 6. Steven Pfeifer, Bowbells, N.D.; 7. Truman Asher, Saint Joseph, Mo.; 8. Jim Cole, Sioux City.

Heat 21 -- 1. Dan Nasalroad, LaCygne, Kan.; 2. Scott Simatovich, State Center; 3. Randy Porter, Hutchinson, Kan.; 4. Jeremy Jacobs, Algona, Wis; 5. Jeremie Hedrick, Shawano, Wis; 6. Curt Badker, Clear Lake; 7. Jon Jensen, Pahrump, Nev.; 8. Randy Wilson, Wichita, Kan..

Heat 22 -- 1. Mike Sullivan, Trevor, Wis; 2. Tim Stevens, Cedar Rapids; 3. Scott Hogan, Vinton; 4. Kenny Ziegler, Junction City, Kan.; 5. Jeff Emerson, Sherman, Texas; 6. Joseph Parmeley, Phoenix, Ariz.; 7. Aaron Barnell, Merced, Calif.; 8. John Logue, Boone.

Heat 23 -- 1. Jerry Wren, Howard Lake, Minn.; 2. Jeremy Eatherton, Gibbon, Neb.; 3. Jimmy Simpson, Topeka, Kan.; 4. Mike Hansen, Alton; 5. Wade Cross, Donovan, Neb.; 6. Mike O'Lear, Marshalltown; 7. Jim Mathieson, Sioux City; 8. Chad Ragan, Eagle Lake, Minn..

Heat 24 -- 1. Larry Sutton, Beloit, Kan.; 2. Clayton Christensen, Spencer; 3. Marvin Halverson, Marshalltown; 4. Greg Kruger, Pilot Point, Texas; 5. Dan Ratajczak, Frog Station, Wis; 6. Billy Lundock, Wiggins, Colo.; 7. Dirk Kirk, Sloan; 8. Paul Thorpe, New Londen, Wis.

Heat 25 -- 1. Jeffrey Anderson, Atlantic; 2. Shawn Fisher, Garrison; 3. Dave Farren, Jr., Des Moines; 4. Gary Clark, Walker, Mo.; 5. Chris Bragg, Springton, Texas; 6. Clay Galbreath, Panama City, Fla.; 7. Bobby Kerbs, Nevada, Mo.; 8. Rick Heinemann, South Sioux City.

Heat 26 -- 1. Dale Caswell, West Monroe, N.Y.; 2. Tom Finke, Sherburn, Minn.; 3. Yancy Shepard, Smithville, Mo.; 4. Alex Stanford, Chowchilla, Calif.; 5. David Jewett, Jr., Elkhorn, Neb.; 6. Jacob Dahle, Morristown, Minn.; 7. Thomas Brown, Fox Lake, Ill.; 8. Shane Thome, Spalding, Neb..

Heat 27 -- 1. Jerry Hoffman, Oronogo, Mo.; 2. Donald Erger, Brandon; 3. Richard Clew, Harmony, N.C.; 4. Mike Wichman, Silver Lake, Kan.; 5. Levi Kiefer, Pahrump, Nev.; 6. B J Bruck, Westphalia; 7. Andrew Timm, Mankato, Minn.; 8. Brandon Steffe, Sioux City.

Heat 28 -- 1. J.J. Scott, Dallas Center; 2. Scotty Brown, Dallas, Texas; 3. Bill Osbahr, Avoca; 4. Ben Hoesing, Boone; 5. Eddie Muenster, Green Bay, Wis; 6. Jeff Sampson, EVANSDALE; 7. Wiley Chumos, Stuart; 8. Denny Johnson, Sioux City.

Heat 29 -- 1. Kyle Baxter, Perry; 2. Joey Schaefer, Waterloo; 3. Cary Bartoo, McKinney, Texas; 4. Darin Center, Mesa, Ariz.; 5. Weylin Bruneau, Sioux City; 6. Bobby Bowman, Winterset; 7. Don McCown, Percival; 8. Jesse Odegaard, Armstrong.

Heat 30 -- 1. Craig Reetz, Dunlap; 2. Robert Brinkman, LaVista, Neb.; 3. Henry Witt, Jr., Waco, Texas; 4. Andy Voigt, Beaver Dam, Wis; 5. Melissa Johnson, Alleman; 6. Carl Allbee, Jefferson; 7. Jay Goosmann, Hinton; 8. Chad Porter, Madison Lake, Minn.

Heat 31 -- 1. Mike Meyer, Greenwood, Neb.; 2. Kendall Sather, Ankeny; 3. Jordy Nelson, Marysville, Kan.; 4. David Nielsen, Courtland, Minn.; 5. Brad Whitney, Trenton, Mo.; 6. Chett Reeves, Bakersfield, Calif.; 7. Bud Wilson, Trenton, Mo.; 8. Todd Stinehart, Waseca, Minn..

Heat 32 -- 1. David Murray, Oberlin, Kan.; 2. Rodney Scheuermann, Scranton; 3. Scott Baker, Boone; 4. Jason Harms, David City, Neb.; 5. Russ Dickerson, Boone; 6. Tim Watts, Beloit, Kan.; 7. Steve Reynolds, Springfield, S.D.; 8. Jerimiah Asher, St. Joseph, Mo..

Heat 33 --
1. Jimmy Gustin, Marshalltown; 2. Phil Penney, Percival; 3. Scott Olson, Ellsworth; 4. Paul Burger, Belle Plaine, Minn.; 5. Garry Stuber, Waterloo; 6. Rex Merritt, Billings, Mo.; 7. Rick Speck, Garwin; 8. John Heins, Sioux City.

Heat 34 -- 1. Keith Schmitz, Swaledale; 2. Brandon Watson, Denison, Texas; 3. Bradley Sheetz, Winston, Mo.; 4. Shannon Volkman, Black Creek, Wis; 5. Kevin Goben, Sherrard, Ill.; 6. Leon Thede, Chapman, Kan.; 7. Joren Boyce, Minot, N.D.; 8. Garry Hall, Rochester, Minn..

Heat 35 -- 1. Shawn Zelenka, Wittmann, Ariz.; 2. Randy Rarick, Princeton, Minn.; 3. Chris Fretheim, Decorah; 4. Adam Parmeley, Cadet, Mo.; 5. Wayne Graybeal, Springfield, Mo.; 6. Johnny DeYoung, Sheridan, Mich.; 7. Jerry Luloff, Indepenence; 8. Adam Bolin, Waterloo.

Heat 36 -- 1. Mike Mashl, DePere, Wis; 2. Joel Ziegmann, Odebolt; 3. Josh McGaha, Brownwood, Texas; 4. Brad Pounds, Bakersfield, Calif.; 5. Joe College, Earlham; 6. Russell Huxford, Green Bay, Wis; 7. Brad Te Grotenhuis, Orange City; 8. Leland Hibdon, Pahrump, Nev..

Heat 37 -- 1. Johnny Saathoff, Beatrice, Neb.; 2. Kevin Larkins, Beatrice, Neb.; 3. Jamie Schmidt, Seymour, Wis; 4. Gene Stigall, Winston, Mo.; 5. Chris Derenne, Luxemburg, Wis; 6. Robert Schmuecker, Vinton; 7. Danny Knowles, Eau Claire, Mich.; 8. Chris Prussman, Brookings, S.D..

Heat 38 -- 1. Todd Dart, Algona, Wis; 2. Mike Molle, Glidden; 3. Jim Collinsworth, Cottonwood, Ariz.; 4. Bill Davis, Jr., Des Moines; 5. Jay Noteboom, Orange City; 6. Lance Arneson, Krakow, Wis; 7. Lloyd Henderson, Bouton; 8. Doug Firgard, Hudson.

Heat 39 -- 1. Denny Stoneburner, Boone; 2. Jon Passick, Waterloo; 3. Chad Clancy, Liberty, Mo.; 4. David Schuster, Waterville, Minn.; 5. David Brown, Kellogg; 6. Jason Pike, Pahrump, Nev.; 7. Rick Campbell, Boone; 8. Lindsey Shields, Hallsville, Texas; 9. Shawn Blees, MOUNTAIN PINE, Ark..

Heat 40 -- 1. Drew Christianson, Minot, N.D.; 2. Dennis Betzer, Central City; 3. T J Wilson, Van, Texas; 4. Mark Neal, N. Sioux City, S.D.; 5. Eric Center, Mesa, Ariz.; 6. John Hansen, Brush, Colo.; 7. Chad Wilcox, Lena, Wis; 8. Doug Lauterwasser, Belle Plaine; 9. Ron Pope, Mason City.


B-Main 1 -- 1. Brandon Hagan, Culberson, Neb.; 2. Dean Maurer, DePere, Wis; 3. Jeff Stephens, Dow City; 4. Rob Rose, Center Point; 5. Justin Sackett, Schaller; 6. Reese Coffee, Hinton; 7. Mike Lineberry, Nickerson, Neb.; 8. Ricky Stephan, South Sioux City, Neb.; 9. Ed Thomas, Waterloo; 10. Scott Boyea, Abrams, Wis; 11. Tim Murty, Tama; 12. Brian Schmitt, Wall Lake; 13. Mike McCarthy, Round Rock, Texas; 14. R J Merchant, Sioux City; 15. Tom Rawlins, Kellogg; 16. Toby Steele, Beaverton, Mich.; 17. Chris Mills, Sioux City; 18. Paul Stone, Winton, Calif.; 19. Chris Alcorn, Lincoln, Neb.; 20. Dallas Nutt, Armstrong.

B-Main 2 -- 1. Roger Hadan III, Waterloo, Neb.; 2. Bradley Shelton, Fort Morgan, Colo.; 3. Jim Roach, Kohoka, Mo.; 4. Robert Avery, Des Moines; 5. Terry Hurt, Omaha, Neb.; 6. Chet Ragan, Eagle Lake, Minn.; 7. Todd Shute, Des Moines; 8. Scott Derenne, Luxemburg, Wis; 9. Travis Spaulding, Greenville, Wis; 10. Greg Dinsmore, Kerrville, Texas; 11. Jason Schoenberger, Russell, Kan.; 12. Charles Laizure, Harrisonville, Mo.; 13. Marty Clark, Russell, Kan.; 14. Rick Dauer, Lindsborg, Kan.; 15. Mike Knapp, New London, Wis; 16. Mark Griffin, Canton, Pa.; 17. Randy Grimmett, Lathrop, Mo.; 18. Tom Eiklor, Barton, N.Y.; 19. Jared Siefert, Green Bay, Wis; 20. David Thome, Spalding, Neb.

B-Main 3 -- 1. Michael Pickette, Anniston, Ala.; 2. Benji LaCrosse, Luxemburg, Wis; 3. Rik Gropp, Lincoln, Neb.; 4. Tim Clonch, Quinlan, Texas; 5. Don Hagan, Jr., Culbertson, Neb.; 6. Mike Smith, Jewell; 7. Jesse Robinson, Elk City, Neb.; 8. David Baser, Jacksonville, Ark.; 9. Michael Reichart, Des Moines; 10. Alison Quick, Redding; 11. Jim Peeler, Milan, Mo.; 12. Tommy McElroy, Fort Worth, Texas; 13. Jake Elmquist, Ogden; 14. Pete Hutzel, State Center; 15. Skeeter Paris, Boone; 16. John Thayer, Fabius, N.Y.; 17. Johnny McGinnus, Hardin, Mo.; 18. Jayson Hefley, Austin, Ark.; 19. Tim Echevarria, Junction City, Kan.; 20. David Werbelow, Shawano, Wis.

B-Main 4 -- 1. Bryan Burnes, Lemoore, Calif.; 2. Paul Edler, Cambridge; 3. Loren Pesicka, Jr., Burt; 4. Trevis Underdahl, Blooming Prair., Minn.; 5. Michael Smith, Arkport, N.Y.; 6. Josh Gilman, Van Meter; 7. Aaron White, Plaineville, Neb.; 8. Mike Hathcock, Venus, Texas; 9. Darin Toot, Albert Lee, Minn.; 10. Jeff Atkinson, Topeka, Kan.; 11. Brian Knoell, Falun, Kan.; 12. George Catanzano, Ghent, N.Y.; 13. Cory Wray, Jamesport, Mo.; 14. Dennis Pittman, Jamacia; 15. George Fronsman, Surprise, Ariz.; 16. Brian Schrage, Cresco; 17. John Fellers, Flemington, Mo.; 18. Len West, Rochester, N.H.; 19. Brad Williams, Lytton; 20. Doug Maurer, De Pere, Wis.

B-Main 5 -- 1. Scott Simatovich, State Center; 2. Scott Hogan, Vinton; 3. Clayton Christensen, Spencer; 4. Shawn Fisher, Garrison; 5. Jeremie Hedrick, Shawano, Wis; 6. Wade Cross, Donovan, Neb.; 7. Marvin Halverson, Marshalltown; 8. Randy Porter, Hutchinson, Kan.; 9. Dan Ratajczak, Frog Station, Wis; 10. Mike Hansen, Alton; 11. Jimmy Simpson, Topeka, Kan.; 12. Chris Bragg, Springton, Texas; 13. Jeremy Jacobs, Algona, Wis; 14. Gary Clark, Walker, Mo.; 15. Jeremy Eatherton, Gibbon, Neb.; 16. Kenny Ziegler, Junction City, Kan.; 17. Greg Kruger, Pilot Point, Texas; 18. Tim Stevens, Cedar Rapids; 19. Dave Farren, Jr., Des Moines; 20. Jeff Emerson, Sherman,Texas.

B-Main 6 -- 1. Scotty Brown, Dallas, Texas; 2. Donald Erger, Brandon; 3. Joey Schaefer, Waterloo; 4. Robert Brinkman, LaVista, Neb.; 5. Henry Witt, Jr., Waco, Texas; 6. Ben Hoesing, Boone; 7. Richard Clew, Harmony, N.C.; 8. Darin Center, Mesa, Ariz.; 9. Levi Kiefer, Pahrump, Nev.; 10. Alex Stanford, Chowchilla, Calif.; 11. Andy Voigt, Beaver Dam, Wis; 12. David Jewett, Jr., Elkhorn, Neb.; 13. Bill Osbahr, Avoca; 14. Weylin Bruneau, Sioux City; 15. Melissa Johnson, Alleman; 16. Tom Finke, Sherburn, Minn.; 17. Mike Wichman, Silver Lake, Kan.; 18. Cary Bartoo, McKinney, Texas; 19. Eddie Muenster, Green Bay, Wis; 20. Yancy Shepard, Smithville, Mo.

B-Main 7 -- 1. Kendall Sather, Ankeny; 2. Jordy Nelson, Marysville, Kan.; 3. Rodney Scheuermann, Scranton; 4. Scott Baker, Boone; 5. Scott Olson, Ellsworth; 6. Phil Penney, Percival; 7. Wayne Graybeal, Springfield, Mo.; 8. Russ Dickerson, Boone; 9. Randy Rarick, Princeton, Minn.; 10. Bradley Sheetz, Winston, Mo.; 11. Kevin Goben, Sherrard, Ill.; 12. Shannon Volkman, Black Creek, Wis; 13. Jason Harms, David City, Neb.; 14. Brandon Watson, Denison, Texas; 15. Chris Fretheim, Decorah; 16. David Nielsen, Courtland, Minn.; 17. Paul Burger, Belle Plaine, Minn.; 18. Garry Stuber, Waterloo; 19. Adam Parmeley, Cadet, Mo.; 20. Brad Whitney, Trenton, Mo..

B-Main 8 -- 1. Jon Passick, Waterloo; 2. Mike Molle, Glidden; 3. Joel Ziegmann, Odebolt; 4. Dennis Betzer, Central City; 5. Brad Pounds, Bakersfield, Calif.; 6. Jim Collinsworth, Cottonwood, Ariz.; 7. Chad Clancy, Liberty, Mo.; 8. Mark Neal, N. Sioux City, S.D.; 9. Bill Davis, Jr., Des Moines; 10. Gene Stigall, Winston, Mo.; 11. Joe College, Earlham; 12. David Brown, Kellogg; 13. Chris Derenne, Luxemburg, Wis; 14. T J Wilson, Van, Texas; 15. Jay Noteboom, Orange City; 16. Jamie Schmidt, Seymour, Wis; 17. Eric Center, Mesa, Ariz.; 18. David Schuster, Waterville, Minn.; 19. Kevin Larkins, Beatrice, Neb.; 20. Josh McGaha, Brownwood, Texas.

   
   
   
   
   
   

 


Copyright 2001 [LuvRacin.com]
All rights reserved.
Revised: February 23, 2013