BACK

IMCA Super National Stock Cars


CONTACT US

Stock Cars
 

A-Main 1 -- 1. Luke Veren, Haverhill; 2. Jake Ludeking, Decorah; 3. Jason Schoenberger, Russell, Kan.; 4. Travis Evans, Bullard, Texas; 5. Jay Schmidt, Tama; 6. Brian Irvine, Oelwein; 7. Randy Brands, Boyden; 8. John Pletcher, Britt; 9. Bernie Reinhardt, Sturgeon Bay, Wis; 10. Chip Kohl, Marion; 11. Mike VanGenderen, Newton; 12. Eric Bartels, Jansen, Neb.; 13. Richard Riley, Killeen, Texas; 14. David Smith, LaKe City; 15. Gene Stigall, Winston, Mo.; 16. Dallas Morin, Cedar Rapids; 17. Ryan Rose, Boone; 18. Todd Kearney, Garwin; 19. Shane Nielsen, Panora; 20. Bryan Trogdon (M), Bouton; 21. Rick Houseman, Winterset; 22. Terry Cornelison, Boone; 23. Todd Inman, Des Moines; 24. Wyatt Olson, Minot, N.D..

A-Main 2 -- 1. Brian Blessington, Breda; 2. Jeff Franck, Winthrop; 3. Benji Kirkpatrick, Elm Mott, Texas; 4. Brad Scheibel, Essig, Minn.; 5. Dave Davister, Luxemburg, Wis; 6. Travis Thornton, Rhodes; 7. Richard Quail, Waterloo; 8. Keith Knop, Avoca; 9. Kevin Sustaire, Emory, Texas; 10. Scotty Brown, Dallas, Texas; 11. Andy Bryant, Clement; 12. Larry Crocheck, Boone; 13. Jason Czarapata, Pulaski, Wis; 14. Rodney Richards, Madrid; 15. Clayton Deppe, Kellogg; 16. Chris Ullrich, Kiron; 17. Robby Marsh, Hebrin, Neb.; 18. Curt Ganoe, Stuart; 19. Kevin Lamberies, Shawnee, Wis; 20. Brandon Johnson, De Witt, Neb.; 21. Dustin Vis, Le Grande; 22. Brandon Czarapata, Kaukauna, Wis; 23. Bryan Lariviere, Wichita, Kan. 24. Mike Nichols, Harlan; .


Heat 1 -- 1. Todd Kearney, Garwin; 2. David Smith, LaKe City; 3. Ryan Rose, Boone; 4. Lonnie Hodges, Boone; 5. Shane Stoneburner, Boone; 6. Brad Benson II, Lewisville, Texas; 7. Jared Dirks, Belmond; 8. Hans Houfek, Homer, Neb.; 9. John Annon, Norton, Kan.; 10. Aaron Wisch, Arlington, Minn.; 11. Chad Siems, Marion.

Heat 2 -- 1. Travis Evans, Bullard, Texas; 2. Terry Cornelison, Boone; 3. Bryan Trogdon (M), Bouton; 4. Dave Plowman, Gretna, Neb.; 5. Damon Murty, Chelsea; 6. Eugene Greyorich, Kewaunee, Wis; 7. Norman Chesmore, Rowley; 8. Terry (Scooter) Dulin, Cedar Rapids; 9. Curtis Roster, Vinton; 10. Kevin Shaw, Boone; 11. Troy Attwood, Blue Hill, Neb.

Heat 3 -- 1. Jake Ludeking, Decorah; 2. Shane Nielsen, Panora; 3. Eric Bartels, Jansen, Neb.; 4. Justin Maschke, Knoxville; 5. Steve Campbell, Des Moines; 6. Greg Gretz, Kewaunee, Wis; 7. Matthew Lein, Des Moines; 8. Dan Mackenthun, Hamburg, Minn.; 9. Bob Tellefsen, McHenry, Ill.; 10. Stefan Sybesma, Sanborn; 11. Aaron Wendel, Melbourne.

Heat 4 -- 1. Jason Schoenberger, Russell, Kan.; 2. Mike VanGenderen, Newton; 3. Todd Inman, Des Moines; 4. Donnie Bown, State Center; 5. Eric Weber, Jesup; 6. Rod Staats, Columbus Junction; 7. Larry Franken, Washburn; 8. Barry Wangsness, Northwood; 9. Eric Brown, Boone; 10. Shawn Hoskins, Marshalltown; 11. Jeff Sustaire, Emory, Texas.

Heat 5 -- 1. John Pletcher, Britt; 2. Dallas Morin, Cedar Rapids; 3. Rick Houseman, Winterset; 4. Tyler Hahn, Stockton, Kan.; 5. David Bouche, Algoma, Wis; 6. Jeff McCollum, Mankato, Minn.; 7. Don Aregoni, Sturgeon Bay, Wis; 8. Jason Rogers, Selden, Kan.; 9. Jeremy Christians, Horicon, Wis; 10. Timothy French, Nevada; 11. Jeremy Gettler, Adair.

Heat 6 -- 1. Brian Irvine, Oelwein; 2. Chip Kohl, Marion; 3. Richard Riley, Killeen, Texas; 4. Joe Miller, Tyler, Texas; 5. Paul Zimmerman, Grinnell; 6. Chad Estes, Troy, Texas; 7. Scott Sturm, Templeton; 8. Eric Rempel, Palmyra, Neb.; 9. Mike Pruitt, Stuart; 10. Nathan Persha, Iron Ridge, Wis; 11. Bill Reetz, Carroll.

Heat 7 -- 1. Wyatt Olson, Minot, N.D.; 2. Jay Schmidt, Tama; 3. Randy Brands, Boyden; 4. Shawn Wagner, Green Bay, Wis; 5. Stacey Clark, Ames; 6. Nate Glendening, Manhattan, Kan.; 7. Pat Davister, Luxemburg, Wis; 8. B J Dulock, Robinson, Texas; 9. Ben Kroll, New Franken, Wis; 10. Chuck Winter, Henderson, Minn..

Heat 8 -- 1. Luke Veren, Haverhill; 2. Bernie Reinhardt, Sturgeon Bay, Wis; 3. Gene Stigall, Winston, Mo.; 4. Shane Stutzman, Milford, Neb.; 5. Zach Schultz, North Platte, Neb.; 6. Dave Atcher, Marshalltown; 7. Charley Brown, Maxwell, Neb.; 8. Kevin Rose, Waterloo; 9. Jamie Morey, Earlham; 10. Steven Kastning, Bondvel, Wis.

Heat 9 -- 1. Jeff Franck, Winthrop; 2. Kevin Lamberies, Shawnee, Wis; 3. Andy Bryant, Clement; 4. Dain Sires, Cedar Falls; 5. Russ Byriel, Ankeny; 6. Philip Houston, Odessa, Texas; 7. Bob Daniels, Des Moines; 8. Duain Pritchett, Combine, Texas; 9. Robert Stofer, Jefferson; 10. Cory Suchocki, Denmark, Wis.

Heat 10 -- 1. Dave Davister, Luxemburg, Wis; 2. Brad Scheibel, Essig, Minn.; 3. Clayton Deppe, Kellogg; 4. Josh Daniels, Des Moines; 5. Roger Verdoorn, Sibley; 6. Steve Frees, Fond Du Lac, Wis; 7. Seth Schaefer, New Ulm, Minn.; 8. Jeff Senne, Fairmont, Minn.; 9. Charles Brewer, Winters, Texas; 10. Max Hoffer, Sioux City.

Heat 11 -- 1. Benji Kirkpatrick, Elm Mott, Texas; 2. Bryan Lariviere, Wichita, Kan.; 3. Keith Knop, Avoca; 4. Scott Mineant, Earlham; 5. Kenneth Timmons, East Tawakoni, Texas; 6. Danny Hill, Des Moines; 7. Kary Larson, Crosby, N.D.; 8. Rob Schneider, Marshalltown; 9. Dave Baugh, Jefferson; 10. Josh Hudson, Kensington, Kan..

Heat 12 -- 1. Travis Thornton, Rhodes; 2. Brandon Czarapata, Kaukauna, Wis; 3. Scotty Brown, Dallas, Texas; 4. Don Vis, Marshalltown; 5. Toby Miller, Boyd, Texas; 6. Tom Earl III, Fort Worth, Texas; 7. Randy Biederman, Dallas Center; 8. Randy Andreasen, Lytton; 9. T J Criss, Oskaloosa; 10. Cory Bushnell, Madrid.

Heat 13 -- 1. Curt Ganoe, Stuart; 2. Jason Czarapata, Pulaski, Wis; 3. Kevin Sustaire, Emory, Texas; 4. Rick Brown, Kellogg; 5. Kenneth Tietz, Belle Plaine, Minn.; 6. Kyle Frederick, Gillett, Wis; 7. Matthew Schwandt, Janesville, Minn.; 8. Steve Jackson, Des Moines; 9. Todd Mabbitt, Pierre, S.D.; 10. Tony Ritterbush, Dunlop.

Heat 14 -- 1. Mike Nichols, Harlan; 2. Brian Blessington, Breda; 3. Robby Marsh, Hebrin, Neb.; 4. Jerry McElderry, Altoona; 5. Jason Smidt, Minden, Neb.; 6. Gary Bass, Des Moines; 7. Michael Dancer, North Platte, Neb.; 8. Joe Schueller, Primghar; 9. Mike Wietor, Green Bay, Wis; 10. Mike Todd, Altoona.

Heat 15 -- 1. Chris Ullrich, Kiron; 2. Brandon Johnson, De Witt, Neb.; 3. Larry Crocheck, Boone; 4. Nathan Burke, Minot, N.D.; 5. Jason Davis, Norton, Kan.; 6. Joseph Voss, Belle Plaine, Minn.; 7. Mel Elsberry, Orange City; 8. Bryan Hagan, Culbertson, Neb.; 9. Larry Silbaugh, Jefferson; 10. Brady Koch, Cambridge, Neb..

Heat 16 -- 1. Dustin Vis, Le Grande; 2. Richard Quail, Waterloo; 3. Rodney Richards, Madrid; 4. Jason Day, Stuart; 5. Mike Kleinhesselink, Alton; 6. Ryan Webb, Denison; 7. Jeff Turner, Dallas, Texas; 8. Cory Struckhoff, Kensington, Kan.; 9. Shawn Anderson, Haverhill; 10. Jamie Colwell, Wrightstown, Wis.

B-Main 01 -- 1. Damon Murty, Chelsea; 2. Norman Chesmore, Rowley; 3. Eugene Greyorich, Kewaunee, Wis; 4. Lonnie Hodges, Boone; 5. Hans Houfek, Homer, Neb.; 6. Terry (Scooter) Dulin, Cedar Rapids; 7. Jared Dirks, Belmond; 8. Dave Plowman, Gretna, Neb.; 9. Kevin Shaw, Boone; 10. Aaron Wisch, Arlington, Minn.; 11. Brad Benson II, Lewisville, Texas; 12. Shane Stoneburner, Boone; 13. John Annon, Norton, Kan.; 14. Chad Siems, Marion; 15. Curtis Roster, Vinton; 16. Troy Attwood, Blue Hill, Kan..

B-Main 02 -- 1. Justin Maschke, Knoxville; 2. Steve Campbell, Des Moines; 3. Eric Weber, Jesup; 4. Justin Temeyer, Independence; 5. Greg Gretz, Kewaunee, Wis; 6. Jeff Sustaire, Emory, Texas; 7. Rod Staats, Columbus Junction; 8. Matthew Lein, Des Moines; 9. Shawn Hoskins, Marshalltown; 10. Barry Wangsness, Northwood; 11. Stefan Sybesma, Sanborn; 12. Donnie Bown, State Center; 13. Aaron Wendel, Melbourne; 14. Eric Brown, Boone; 15. Larry Franken, Washburn; 16. Dan Mackenthun, Hamburg, Minn..

B-Main 03 -- 1. Chad Estes, Troy, Texas; 2. David Bouche, Algoma, Wis; 3. Eric Rempel, Palmyra, Neb.; 4. Bill Reetz, Carroll; 5. Don Aregoni, Sturgeon Bay, Wis; 6. Mike Pruitt, Stuart; 7. Timothy French, Nevada; 8. Jeff McCollum, Mankato, Minn.; 9. Nathan Persha, Iron Ridge, Wis; 10. Paul Zimmerman, Grinnell; 11. Scott Sturm, Templeton; 12. Joe Miller, Tyler, Texas; 13. Jeremy Gettler, Adair; 14. Jeremy Christians, Horicon, Wis; 15. Tyler Hahn, Stockton, Kan.; 16. Jason Rogers, Selden, Kan..

B-Main 04 -- 1. Shane Stutzman, Milford, Neb.; 2. B J Dulock, Robinson, Texas; 3. Dave Atcher, Marshalltown; 4. Shawn Wagner, Green Bay, Wis; 5. Pat Davister, Luxemburg, Wis; 6. Kevin Rose, Waterloo; 7. Steven Kastning, Bondvel, Wis; 8. Jamie Morey, Earlham; 9. Ben Kroll, New Franken, Wis; 10. Charley Brown, Maxwell, Neb.; 11. Zach Schultz, North Platte, Neb.; 12. Chuck Winter, Henderson, Minn.; 13. Stacey Clark, Ames; 14. Nate Glendening, Manhattan, Kan..

B-Main 05 -- 1. Josh Daniels, Des Moines; 2. Russ Byriel, Ankeny; 3. Roger Verdoorn, Sibley; 4. Seth Schaefer, New Ulm, Minn.; 5. Philip Houston, Odessa, Texas; 6. Duain Pritchett, Combine, Texas; 7. Bob Daniels, Des Moines; 8. Robert Stofer, Jefferson; 9. Cory Suchocki, Denmark, Wis; 10. Max Hoffer, Sioux City; 11. Jeff Senne, Fairmont, Minn.; 12. Charles Brewer, Winters, Texas; 13. Steve Frees, Fond Du Lac, Wis; 14. Dain Sires, Cedar Falls.

B-Main 06 -- 1. Josh Hudson, Kensington, Kan.; 2. Don Vis, Marshalltown; 3. Tom Earl III, Fort Worth, Texas; 4. Scott Mineant, Earlham; 5. Randy Biederman, Dallas Center; 6. Randy Andreasen, Lytton; 7. Kary Larson, Crosby, N.D.; 8. Kenneth Timmons, East Tawakoni, Texas; 9. Rob Schneider, Marshalltown; 10. Cory Bushnell, Madrid; 11. Danny Hill, Des Moines; 12. Toby Miller, Boyd, Texas; 13. Dave Baugh, Jefferson; 14. T J Criss, Oskaloosa.

B-Main 07 -- 1. Kyle Frederick, Gillett, Wis; 2. Steve Jackson, Des Moines; 3. Rick Brown, Kellogg; 4. Kenneth Tietz, Belle Plaine, Minn.; 5. Tony Ritterbush, Dunlop; 6. Michael Dancer, North Platte, Neb.; 7. Mike Wietor, Green Bay, Wis; 8. Matthew Schwandt, Janesville, Minn.; 9. Gary Bass, Des Moines; 10. Joe Schueller, Primghar; 11. Jerry McElderry, Altoona; 12. Jason Smidt, Minden, Neb.; 13. Todd Mabbitt, Pierre, S.D..

B-Main 08 -- 1. Nathan Burke, Minot, N.D.; 2. Jason Davis, Norton, Kan.; 3. Mel Elsberry, Orange City; 4. Cory Struckhoff, Kensington, Kan.; 5. Joseph Voss, Belle Plaine, Minn.; 6. Bryan Hagan, Culbertson, Neb. 7. Larry Silbaugh, Jefferson; 8. Jamie Colwell, Wrightstown, Wis; 9. Jeff Turner, Dallas, Texas; 10. Shawn Anderson, Haverhill; 11. Jason Day, Stuart; 12. Mike Kleinhesselink, Alton; 13. Brady Koch, Cambridge, Neb.; 14. Ryan Webb, Denison.

 

   
   
   
   
   
   

 


Copyright 2001 [LuvRacin.com]
All rights reserved.
Revised: February 23, 2013