BACK

IMCA Super National Stock Cars


CONTACT US

Stock Cars Day 2


A-Main 1 -- 1. Mike Nichols, Harlan; 2. Mike VanGenderen, Newton; 3. Tom Earl III, Fort Worth, Texas; 4. Jeremy Christians, Horicon, Wis; 5. Bryan Trogdon (M), Bouton; 6. Larry Silbaugh, Jefferson; 7. Chad Estes, Troy, Texas; 8. Robby Marsh, Hebrin, Neb.; 9. Mike Kleinhesselink, Alton; 10. Randy Brands, Boyden; 11. Justin Temeyer, Independence; 12. Kyle Frederick, Gillett, Wis; 13. Steve Campbell, Des Moines; 14. Brian Irvine, Oelwein; 15. Greg Gretz, Kewaunee, Wis; 16. Eric Bartels, Jansen, Neb.; 17. Brandon Czarapata, Kaukauna, Wis; 18. Mike Pruitt, Stuart; 19. Jared Dirks, Belmond; 20. Bryan Lariviere, Wichita, Kan.; 21. Kevin Lamberies, Shawnee, Wis; 22. Eric Brown, Boone; 23. Rodney Richards, Madrid; 24. Joe Miller, Tyler, Texas.

A-Main 2 -- 1. Nathan Burke, Minot, N.D.; 2. Jamie Colwell, Wrightstown, Wis; 3. David Smith, Lake City; 4. Jason Czarapata, Pulaski, Wis; 5. Steve Jackson, Des Moines; 6. Cory Struckhoff, Kensington, Kan.; 7. B J Dulock, Robinson, Texas; 8. Curt Ganoe, Stuart; 9. Kevin Sustaire, Emory, Texas; 10. Keith Knop, Avoca; 11. Scotty Brown, Dallas, Texas; 12. Dave Atcher, Marshalltown; 13. Robert Stofer, Jefferson; 14. Dan Mackenthun, Hamburg, Minn.; 15. Seth Schaefer, New Ulm, Minn.; 16. Jamie Morey, Earlham; 17. Bob Daniels, Des Moines; 18. Stefan Sybesma, Sanborn; 19. Terry Cornelison, Boone; 20. Bill Reetz, Carroll; 21. Danny Hill, Des Moines; 22. Todd Inman, Des Moines; 23. Jeremy Gettler, Adair; 24. Randy Andreasen, Lytton.


Heat 1 -- 1. Eric Bartels, Jansen, Neb.; 2. Mike Pruitt, Stuart; 3. Joe Miller, Tyler, Texas; 4. Kenneth Timmons, East Tawakoni, Texas; 5. Terry (Scooter) Dulin, Cedar Rapids; 6. Jason Smidt, Minden, Neb.; 7. Richard Riley, Killeen, Texas; 8. Norman Chesmore, Rowley; 9. Barry Wangsness, Northwood; 10. Tyler Hahn, Stockton, Kan..

Heat 2 -- 1. Greg Gretz, Kewaunee, Wis; 2. Jared Dirks, Belmond; 3. Eric Brown, Boone; 4. Ryan Rose, Boone; 5. Mike Wietor, Green Bay, Wis; 6. Steve Frees, Fond Du Lac, Wis; 7. Kevin Shaw, Boone; 8. Chip Kohl, Marion; 9. Dave Plowman, Gretna, Neb.; 10. Troy Attwood, Blue Hill, Kan..

Heat 3 -- 1. Mike Nichols, Harlan; 2. Randy Brands, Boyden; 3. Rodney Richards, Madrid; 4. T J Criss, Oskaloosa; 5. Dallas Morin, Cedar Rapids; 6. Timothy French, Nevada; 7. Matthew Lein, Des Moines; 8. Jason Day, Stuart; 9. Kenneth Tietz, Belle Plaine, Minn.; 10. Kevin Rose, Waterloo.

Heat 4 -- 1. Tom Earl III, Fort Worth, Texas; 2. Mike Kleinhesselink, Alton; 3. Kevin Lamberies, Shawnee, Wis; 4. Chris Ullrich, Kiron; 5. Eric Rempel, Palmyra, Neb.; 6. Charles Brewer, Winters, Texas; 7. Joe Schueller, Primghar; 8. Tony Ritterbush, Dunlop; 9. Bernie Reinhardt, Sturgeon Bay, Wis; 10. Travis Thornton, Rhodes.

Heat 5 -- 1. Bryan Trogdon (M), Bouton; 2. Jeremy Christians, Horicon, Wis; 3. Robby Marsh, Hebrin, Neb.; 4. Justin Maschke, Knoxville; 5. Shane Stutzman, Milford, Neb.; 6. Cory Suchocki, Denmark, Wis; 7. Brad Benson II, Lewisville, Texas; 8. Todd Kearney, Garwin; 9. Randy Biederman, Dallas Center; 10. Shawn Wagner, Green Bay, Wis.

Heat 6 -- 1. Mike VanGenderen, Newton; 2. Larry Silbaugh, Jefferson; 3. Steve Campbell, Des Moines; 4. Hans Houfek, Homer, Neb.; 5. Rick Brown, Kellogg; 6. Michael Dancer, North Platte, Neb.; 7. Paul Zimmerman, Grinnell; 8. Shane Stoneburner, Boone; 9. Kary Larson, Crosby, N.D.; 10. Ben Kroll, New Franken, Wis.

Heat 7 -- 1. Bryan Lariviere, Wichita, Kan.; 2. Justin Temeyer, Independence; 3. Kyle Frederick, Gillett, Wis; 4. Shawn Hoskins, Marshalltown; 5. Chuck Winter, Henderson, Minn.; 6. Jerry McElderry, Altoona; 7. Gary Bass, Des Moines; 8. Matthew Schwandt, Janesville, Minn.; 9. Brady Koch, Cambridge, Neb.; 10. Mike Todd, Altoona.

Heat 8 -- 1. Brian Irvine, Oelwein; 2. Brandon Czarapata, Kaukauna, Wis; 3. Chad Estes, Troy, Texas; 4. Larry Crocheck, Boone; 5. Clayton Deppe, Kellogg; 6. Stacey Clark, Ames; 7. Eric Weber, Jesup; 8. Larry Franken, Washburn; 9. Rod Staats, Columbus Junction; 10. Donnie Bown, State Center.

Heat 9 -- 1. Kevin Sustaire, Emory, Texas; 2. Terry Cornelison, Boone; 3. Dan Mackenthun, Hamburg, Minn.; 4. Scott Sturm, Templeton; 5. Gene Stigall, Winston, Mo.; 6. Jeff Sustaire, Emory, Texas; 7. Scott Mineant, Earlham; 8. Todd Mabbitt, Pierre, S.D.; 9. Dain Sires, Cedar Falls; 10. Jeff McCollum, Mankato, Minn..

Heat 10 -- 1. Jason Czarapata, Pulaski, Wis; 2. Scotty Brown, Dallas, Texas; 3. Todd Inman, Des Moines; 4. Josh Daniels, Des Moines; 5. Richard Quail, Waterloo; 6. Brandon Johnson, De Witt, Neb.; 7. Mel Elsberry, Orange City; 8. Don Vis, Marshalltown; 9. Aaron Wendel, Melbourne.

Heat 11 -- 1. Bill Reetz, Carroll; 2. B J Dulock, Robinson, Texas; 3. Jamie Morey, Earlham; 4. Damon Murty, Chelsea; 5. Max Hoffer, Sioux City; 6. Aaron Wisch, Arlington, Minn.; 7. Don Aregoni, Sturgeon Bay, Wis; 8. Joseph Voss, Belle Plaine, Minn.; 9. John Annon, Norton, Kan..

Heat 12 -- 1. Jamie Colwell, Wrightstown, Wis; 2. Stefan Sybesma, Sanborn; 3. Randy Andreasen, Lytton; 4. Roger Verdoorn, Sibley; 5. Jeff Turner, Dallas, Texas; 6. Pat Davister, Luxemburg, Wis; 7. Nate Glendening, Manhattan, Kan.; 8. Rob Schneider, Marshalltown; 9. David Bouche, Algoma, Wis.

Heat 13 -- 1. Danny Hill, Des Moines; 2. Seth Schaefer, New Ulm, Minn.; 3. Robert Stofer, Jefferson; 4. Andy Bryant, Clement; 5. Chad Siems, Marion; 6. Shawn Anderson, Haverhill; 7. Duain Pritchett, Combine, Texas; 8. Dustin Vis, Le Grande; 9. Jason Rogers, Selden, Kan..

Heat 14 -- 1. Nathan Burke, Minot, N.D.; 2. Cory Struckhoff, Kensington, Kan.; 3. Dave Atcher, Marshalltown; 4. Josh Hudson, Kensington, Kan.; 5. John Pletcher, Britt; 6. Zach Schultz, North Platte, Neb.; 7. Eugene Greyorich, Kewaunee, Wis; 8. Dave Baugh, Jefferson; 9. Steven Kastning, Bondvel, Wis.

Heat 15 -- 1. Steve Jackson, Des Moines; 2. Curt Ganoe, Stuart; 3. Keith Knop, Avoca; 4. Cory Bushnell, Madrid; 5. Jeff Senne, Fairmont, Minn.; 6. Jason Davis, Norton, Kan.; 7. Lonnie Hodges, Boone; 8. Nathan Persha, Iron Ridge, Wis; 9. Russ Byriel, Ankeny.

Heat 16 -- 1. David Smith, LaKe City; 2. Bob Daniels, Des Moines; 3. Jeremy Gettler, Adair; 4. Bryan Hagan, Culbertson, Neb.; 5. Charley Brown, Maxwell, Neb.; 6. Wyatt Olson, Minot, N.D.; 7. Shane Nielsen, Panora; 8. Philip Houston, Odessa, Texas; 9. Toby Miller, Boyd, Texas.

B-Main 1 -- 1. Kenneth Timmons, East Tawakoni, Texas; 2. Terry (Scooter) Dulin, Cedar Rapids; 3. Barry Wangsness, Northwood; 4. Jason Smidt, Minden, Neb.; 5. Ryan Rose, Boone; 6. Norman Chesmore, Rowley; 7. Steve Frees, Fond Du Lac, Wis; 8. Tyler Hahn, Stockton, Kan.; 9. Dave Plowman, Gretna, Neb.; 10. Chip Kohl, Marion; 11. Mike Wietor, Green Bay, Wis; 12. Richard Riley, Killeen, Texas; 13. Kevin Shaw, Boone; 14. Troy Attwood, Blue Hill, Kan..

B-Main 2 -- 1. Chris Ullrich, Kiron; 2. Timothy French, Nevada; 3. Eric Rempel, Palmyra, Neb.; 4. Tony Ritterbush, Dunlop; 5. Charles Brewer, Winters, Texas; 6. Dallas Morin, Cedar Rapids; 7. Kevin Rose, Waterloo; 8. Kenneth Tietz, Belle Plaine, Minn.; 9. Bernie Reinhardt, Sturgeon Bay, Wis; 10. Travis Thornton, Rhodes; 11. Jason Day, Stuart; 12. Matthew Lein, Des Moines; 13. Joe Schueller, Primghar; 14. T J Criss, Oskaloosa.

B-Main 3 -- 1. Shane Stutzman, Milford, Neb.; 2. Michael Dancer, North Platte, Neb.; 3. Hans Houfek, Homer, Neb.; 4. Randy Biederman, Dallas Center; 5. Todd Kearney, Garwin; 6. Cory Suchocki, Denmark, Wis; 7. Shawn Wagner, Green Bay, Wis; 8. Rick Brown, Kellogg; 9. Ben Kroll, New Franken, Wis; 10. Paul Zimmerman, Grinnell; 11. Justin Maschke, Knoxville; 12. Brad Benson II, Lewisville, Texas; 13. Shane Stoneburner, Boone; 14. Kary Larson, Crosby, N.D..

B-Main 4 -- 1. Chuck Winter, Henderson, Minn.; 2. Mike Todd, Altoona; 3. Eric Weber, Jesup; 4. Matthew Schwandt, Janesville, Minn.; 5. Larry Franken, Washburn; 6. Brady Koch, Cambridge, Neb.; 7. Clayton Deppe, Kellogg; 8. Rod Staats, Columbus Junction; 9. Shawn Hoskins, Marshalltown; 10. Larry Crocheck, Boone; 11. Stacey Clark, Ames; 12. Jerry McElderry, Altoona; 13. Gary Bass, Des Moines; 14. Donnie Bown, State Center.

B-Main 5 -- 1. Richard Quail, Waterloo; 2. Josh Daniels, Des Moines; 3. Brandon Johnson, De Witt, Neb.; 4. Mel Elsberry, Orange City; 5. Jeff Sustaire, Emory, Texas; 6. Gene Stigall, Winston, Mo.; 7. Todd Mabbitt, Pierre, S.D.; 8. Jeff McCollum, Mankato, Minn.; 9. Scott Mineant, Earlham; 10. Don Vis, Marshalltown; 11. Scott Sturm, Templeton; 12. Aaron Wendel, Melbourne; 13. Dain Sires, Cedar Falls.

B-Main 6 -- 1. Damon Murty, Chelsea; 2. Roger Verdoorn, Sibley; 3. Jeff Turner, Dallas, Texas; 4. Nate Glendening, Manhattan, Kan.; 5. Aaron Wisch, Arlington, Minn.; 6. Pat Davister, Luxemburg, Wis; 7. Rob Schneider, Marshalltown; 8. David Bouche, Algoma, Wis; 9. Joseph Voss, Belle Plaine, Minn.; 10. Max Hoffer, Sioux City; 11. Don Aregoni, Sturgeon Bay, Wis; 12. John Annon, Norton, Kan..

B-Main 7 -- 1. Josh Hudson, Kensington, Kan.; 2. Shawn Anderson, Haverhill; 3. Jason Rogers, Selden, Kan.; 4. Andy Bryant, Clement; 5. Dustin Vis, Le Grande; 6. John Pletcher, Britt; 7. Eugene Greyorich, Kewaunee, Wis; 8. Steven Kastning, Bondvel, Wis; 9. Chad Siems, Marion; 10. Zach Schultz, North Platte, Neb.; 11. Duain Pritchett, Combine, Texas; 12. Dave Baugh, Jefferson.

B-Main 8 -- 1. Charley Brown, Maxwell, Neb.; 2. Jeff Senne, Fairmont, Minn.; 3. Jason Davis, Norton, Kan.; 4. Russ Byriel, Ankeny; 5. Cory Bushnell, Madrid; 6. Bryan Hagan, Culbertson, Neb.; 7. Toby Miller, Boyd, Texas; 8. Nathan Persha, Iron Ridge, Wis; 9. Shane Nielsen, Panora; 10. Wyatt Olson, Minot, N.D.; 11. Lonnie Hodges, Boone; 12. Philip Houston, Odessa, Texas.

 

   
   
   
   
   
   

 


Copyright 2001 [LuvRacin.com]
All rights reserved.
Revised: February 23, 2013