BACK

CONTACT US
Presents
 The IMCA  Modifieds
 

 

Late Models

Sprint Cars Modifieds Sport-Mods Stock Cars Hobby

Night 1           8 B Mains

B-Main 1     Winner     Wyatt Olson, Minot, N.D.

2. Marty Clark, Russell, Kan.; 3. Jeffrey Anderson, Atlantic; 4. Clint Homan, Bellevue, Neb.; 5. Scott Blessing, Kearney, Neb.; 6. Mike Sullivan, Burlington, Wis; 7. T. J. Stalker, Mason City; 8. George Catanzano, Ghent, N.Y.; 9. Chris Derenne, Luxemburg, Wis; 10. Pete Neff, Newfield, N.Y.; 11. Dirk Kirk, Sloan; 12. Andy Voigt, Beaver Dam, Wis; 13. Kevin Goben, Sherrard, Ill.; 14. Jim Mathieson, Sioux City; 15. Mike Knapp, New London, Wis; 16. Jay Crichton, Lake Villa, Ill.; 17. Jesse Cowles, Sioux City; 18. Randy Wilson, Wichita, Kan.; 19. David Davis, Sweetwater, Texas; 20. Leland Hibdon, Pahrump, Nev.

B-Main 2     Winner     Justin Auringer, Evansdale IA

2. Brian Cass, Livermore, Calif.; 3. Ricky Stephan, South Sioux City, Neb.; 4. Cory Wray, Jamesport, Mo.; 5. Kendall Sather, Ankeny; 6. Dale Caswell, West Monroe, N.Y.; 7. Paul Thorpe, New Londen, Wis; 8. Jason Schoenberger, Gorham, Kan.; 9. Derek Kopp, Montrose, Colo.; 10. Brandon Hagan, Culberson, Neb.; 11. Jerimiah Asher, St. Joseph, Mo.; 12. Vern Jackson, Waterloo; 13. Scott Olson, Ellsworth; 14. Jason Murray, Hartford; 15. Levi Kiefer, Pahrump, Nev.; 16. Jesse Robinson, Elk City, Neb.; 17. Christopher Niesen, Arlington, Minn.; 18. Jerry Phillips, Galva, Kan.; 19. Robert Keller, Jr., Baldwinsville, N.Y.; 20. Corey Dripps, Waterloo.

B-Main 3    Winner     Gene Parvin, Glendale, Ariz

2. Hank Berry, Sidney, Mont.; 3. Bob Sutherland, Blairsburg; 4. Russell Huxford, Green Bay, Wis; 5. Tim Echevarria, Junction City, Kan.; 6. Jayson Hefley, Austin, Ark.; 7. John Fose, Wa Keeney, Kan.; 8. Scott Baker, Boone; 9. Chad Shaw, Trimble, Mo.; 10. Jeff Cooper, Riverton, Wyo.; 11. Chris Wilke, Urbandale; 12. Garrett Steitz, Los Banos, Calif.; 13. Don Hagan, Jr., McCook, Neb.; 14. Eric McMillan, Home, Kan.; 15. Jamie Johnson;; 16. Tommy Davis, Jr., Wills Point, Texas; 17. Owen Grube, Cambridge, Minn.; 18. Daniel Ballard, Grand Gorge, N.Y.; 19. Tommy Paige, Groton, N.Y.; 20. Brian Joski, Luxemburg, Wis.

B-Main 4    Winner      Rob Rose, Center Point IA

2.. Paul Stone, Winton, Calif.; 3. Jerry Luloff, Indepenence; 4. Todd Dart, Algona, Wis; 5. Todd Stinehart, Waseca, Minn.; 6. Tom Eiklor, Barton, N.Y.; 7. Jay Matthias, De Pere, Wis; 8. Wade Cross, Phillips, Neb.; 9. Brian Schmitt, Wall Lake; 10. David Schuster, Waterville, Minn.; 11. Scott Boyea, Abrams, Wis; 12. David Brown, Kellogg; 13. Mark Griffin, Canton, Pa.; 14. Jim Roach, Kohoka, Mo.; 15. Kelly Lyons, Boone; 16. Chad Dolan, Overton, Neb.; 17. Loren Dauer, Lindsborg, Kan.; 18. Adam Parmeley, Cadet, Mo.; 19. David Werbelow, Shawano, Wis; 20. Dennis Pittman, Jamacia.

B-Main 5     Winner     Mike Meyer, Greenwood, Neb.

2. Dan Gracyalny, Little Chute, Wis; 3. Jake Durbin, Perry; 4. John Logue, Boone; 5. Heath Kusel, Belle Plaine; 6. Mark Dotson, Cameron, Mo.; 7. Mike Wichman, Silver Lake, Kan.; 8. Adam Bolin, Waterloo; 9. Danny Hogue, Abilene, Texas; 10. Rich Lewerke, Garner; 11. Bob Moore, Sioux City; 12. David Jewett, Jr., Elkhorn, Neb.; 13. Jeremy Cramer, Voorheesville, N.Y.; 14. Skeeter Paris, Boone; 15. Steve Reynolds, Springfield, S.D.; 16. Jon Jensen, Pahrump, Nev.; 17. Jason Cummins, New Richland, Minn.; 18. Marvin Halverson, Marshalltown; 19. Josh Klay, Magnolia, Minn.; 20. Corkey Waters.

B-Main 6     Winner     Brian Knoell, Falun, Kan.

2. Michael Smith, Arkport, N.Y.; 3. Jerry Hoffman, Oronogo, Mo.; 4. Milt Montgomery, Mt. Pleasant, Mich.; 5. Michael Jensen, Sioux City; 6. Clay Galbreath, Panama City, Fla.; 7. Gene Stigall, Winston, Mo.; 8. Robby Haines, Benkelman, Neb.; 9. Eric Center, Mesa, Ariz.; 10. Rick Dauer, Lindsborg, Kan.; 11. Brian Krall, Readlyn; 12. Zane DeVilbiss, Farmington, N.M; 13. Wayne Graybeal, Springfield, Mo.; 14. Rodney Scheuermann, Scranton; 15. Jimmy Simpson, Topeka, Kan.; 16. Alison Quick, Redding; 17. Neal Debord, Amarillo, Texas; 18. Jimmy Hale Jr., Ionia, Mich.; 19. John Shoptaw, Russellville, Ark.; 20. Jim Cooper, Ames.

B-Main 7     Winner     Mark Elliott, Webster City IA

2. Todd Nunnally, Pahrump, Nev.; 3. Bobby Bowman, Winterset; 4. Keith McCullough, Denison, Texas; 5. Greg Cox, Altoona; 6. Dennis Betzer, Central City; 7. Charley Brown, Maxwell, Neb.; 8. Roger Hadan III, Waterloo, Neb.; 9. Denny Robblee, Elko, Nev.; 10. Jerry Wren, Howard Lake, Minn.; 11. Brad McEwan, Storm Lake; 12. Tom Rawlins, Kellogg; 13. Mickey Helms, Victoria, Texas; 14. Robert Avery, Des Moines; 15. Sean Jerovetz, Little Suamico, Wis; 16. Justen Yeager, Green River, Wyo.; 17. Donald Erger, Brandon; 18. Regan Tafoya, Farmington, N.M; 19. Randy Porter, Hutchinson, Kan.; 20. Rex Merritt, Billings, Mo.

B-Main 8     Winner     Jim Lynch, Bloomfield   IA

2. Dean Maurer, DePere, Wis; 3. Keith Schmitz, Swaledale; 4. Reese Coffee, Hinton; 5. Greg Kruger, Pilot Point, Texas; 6. Jimmy Reeves, Laton, Calif.; 7. Aaron Barnell, Merced, Calif.; 8. Henry Witt, Jr., Waco, Texas; 9. Lloyd Henderson, Bouton; 10. Paul Edler, Cambridge; 11. Tom Finke, Sherburn, Minn.; 12. Russ Dickerson, Boone; 13. Mark Zorn, Russell, Kan.; 14. Jeremy Freinier, Fort Morgan, Colo.; 15. Joseph Parmeley, Phoenix, Ariz.; 16. Art Siefert, Green Bay, Wis; 17. Bradley Sheetz, Winston, Mo.; 18. Steven Glenn, Hamilton, Mo.; 19. Ronny Gould, Calera, Okla.; 20. Shane Thome, Spalding, Neb.
 

Visit the IMCA Super Nationals at Boone Iowa