BACK

CONTACT US
Presents
 The IMCA  Modifieds
 

 

Late Models

Sprint Cars Modifieds Sport-Mods Stock Cars Hobby

Night 2           8 B Mains

 

 

B-Main 1    Winner      Johnny Saathoff, Beatrice, Neb.

2. Charlie McKenna, Clear Lake; 3. Wade Cross, Phillips, Neb.; 4. Reese Coffee, Hinton; 5. Randy Wilson, Wichita, Kan.; 6. Owen Grube, Cambridge, Minn.; 7. John Fose, Wa Keeney, Kan.; 8. Marty Clark, Russell, Kan.; 9. Robert Keller, Jr., Baldwinsville, N.Y.; 10. Scott Boyea, Abrams, Wis; 11. Michael Smith, Arkport, N.Y.; 12. Jimmy Hale Jr., Ionia, Mich.; 13. Jeff Talley, Las Vegas, Nev.; 14. Shawn Frelich, Kaukauna, Wis; 15. Randy Porter, Hutchinson, Kan.; 16. Duane Cleveland, Marysville, Calif.; 17. Travis Spaulding, Greenville, Wis; 18. Jay Steffens, North Platte, Neb.; 19. Adam Parmeley, Cadet, Mo.; 20. Scotty Brown, Dallas, Texas.

B-Main 2     Winner     Jim Roach, Kohoka, Mo

2. Jay Matthias, De Pere, Wis; 3. Eric McMillan, Home, Kan.; 4. Jason Schoenberger, Gorham, Kan.; 5. George Catanzano, Ghent, N.Y.; 6. Clint Homan, Bellevue, Neb.; 7. Aaron Barnell, Merced, Calif.; 8. Jordy Nelson, Marysville, Kan.; 9. Tim Plowman;; 10. T. J. Artz, Lincoln, Neb.; 11. Garrett Steitz, Los Banos, Calif.; 12. Rex Merritt, Billings, Mo.; 13. Jerry Wren, Howard Lake, Minn.; 14. Brandon Hagan, Culberson, Neb.; 15. David Davis, Sweetwater, Texas; 16. Steve Reynolds, Springfield, S.D.; 17. Richard Mueller, Jackson, Wyo.; 18. John Klugherz, Mankato, Minn.; 19. Lance Arneson, Krakow, Wis; 20. Michael Albertsen, Audubon.

B-Main 3     Winner      J.J. Scott, Dallas Center IA; 2. Randy Brands, Boyden; 3. Dennis Pittman, Jamacia; 4. Marlin Kracht, Luverne, Minn.; 5. Wayne Graybeal, Springfield, Mo.; 6. Justin Auringer, Evansdale; 7. Mike Lineberry, Nickerson, Neb.; 8. Mark Griffin, Canton, Pa.; 9. Alex Stanford, Chowchilla, Calif.; 10. Heath Kusel, Belle Plaine; 11. Bobby Bowman, Winterset; 12. David Schuster, Waterville, Minn.; 13. Jason Noll, El Mirage, Ariz.; 14. Josh Pruitt, Dexter; 15. Dale Jones, Peoria, Ariz.; 16. Mike Mashl, DePere, Wis; 17. Tommy Paige, Groton, N.Y.; 18. Paul Edler, Cambridge; 19. Levi Kiefer, Pahrump, Nev.; 20. Tommy Davis, Jr., Wills Point, Texas.

B-Main 4     Winner      Charles Stryker, Eddyville, Neb.; 2. Bob Moore, Sioux City; 3. Steve Burch, Junction City, Kan.; 4. Don Hagan, Jr.,McCook, Neb.; 5. Shawn Fisher, Garrison; 6. Dan Nelson, Beatrice, Neb.; 7. Josh Gilman, Stuart; 8. Jeremy Zorn, Russell, Kan.; 9. Art Siefert, Green Bay, Wis; 10. Nick Tubbs, Colby, Kan.; 11. Ed Thomas, Waterloo; 12. Jason Cummins, New Richland, Minn.; 13. Russell Huxford, Green Bay, Wis; 14. Clay Galbreath, Panama City, Fla.; 15. Rob Rose, Center Point; 16. Richie Gustin, Gilman; 17. Tracy Harr, Omaha, Neb.; 18. Zane DeVilbiss, Farmington, N.M; 19. Jim Peeler, Milan, Mo.; 20. Rodney Scheuermann, Scranton.

B-Main 5     Winner      Cale Sponsler, Grimes IA

2. Jeremie Hedrick, Clintonville, Wis; 3. Scott Mullen, Seymour, Wis; 4. John Logue, Boone; 5. Chris Wilke, Urbandale; 6. Gene Parvin, Glendale, Ariz.; 7. Brad Williams, Lytton; 8. Tim Stevens, Cedar Rapids; 9. Brian Mullen, Seymour, Wis; 10. Jeremy Eatherton, Gibbon, Neb.; 11. Chris Pruitt, Stuart; 12. Jay Schraufnagel, Beaver Dam, Wis; 13. Justen Yeager, Green River, Wyo.; 14. Damon Haslip, Waseca, Minn.; 15. Mike Wichman, Silver Lake, Kan.; 16. Michael Gill, La Porte City; 17. David Brown, Kellogg; 18. Jay Crichton, Lake Villa, Ill.; 19. Josh Loveless, Mc Pherson, Kan.; 20. Corey Dripps, Waterloo.

B-Main 6     Winner      Adam Larson, Ames IA

2. Dirk Kirk, Sloan; 3. Jared Siefert, Green Bay, Wis; 4. Jeffrey Anderson, Atlantic; 5. Ryan McDaniel, Marysville, Calif.; 6. Scott Hogan, Vinton; 7. Bob Sutherland, Blairsburg; 8. Scott Olson, Ellsworth; 9. Jerry Hoffman, Oronogo, Mo.; 10. Alison Quick, Redding; 11. Brant Fastnacht, Phillips, Neb.; 12. Wyatt Olson, Minot, N.D.; 13. Chet Ragan, Eagle Lake, Minn.; 14. Trenton Jackson, Corning; 15. Paul Stone, Winton, Calif.; 16. Loren Dauer, Lindsborg, Kan.; 17. Robert Shepard, Ogden, Kan.; 18. Keith McCullough, Denison, Texas; 19. Dan Lee, High River, AB; 20. Kevin Larkins, Greenwood, Neb.

B-Main 7     Winner      Ronny Gould, Calera, Okla

2. Dan Ratajczak, Frog Station, Wis; 3. Joren Boyce, Minot, N.D.; 4. Chris Derenne, Luxemburg, Wis; 5. Jimmy Gustin, Marshalltown; 6. Jason Murray, Hartford; 7. Brian Calhoon, Beloit, Kan.; 8. Craig Reetz, Dunlap; 9. Brian Cass, Livermore, Calif.; 10. Clay Daly, Watsonville, Calif.; 11. Jeremy Cramer, Voorheesville, N.Y.; 12. Ronn Lauritzen, Jesup; 13. Joseph Parmeley, Phoenix, Ariz.; 14. Mark Gaskill, Remsen; 15. Phil Levri, Cambridge; 16. Mike O'Lear, Marshalltown; 17. David Jewett, Jr., Elkhorn, Neb.; 18. Jimmy Reeves, Laton, Calif.; 19. Mike Hansen, Alton; 20. Carl Allbee, Jefferson.

B-Main 8    Winner       Dean Maurer, DePere, Wis

2. Andy Voigt, Beaver Dam, Wis; 3. Dan Gracyalny, Little Chute, Wis; 4. Jesse Cowles, Sioux City; 5. Myron DeYoung, Crystal, Mich.; 6. Chad Shaw, Trimble, Mo.; 7. Todd Luther, Laurel; 8. Steven Pfeifer, West Fargo, N.D.; 9. Kendall Sather, Ankeny; 10. Neal Debord, Amarillo, Texas; 11. Denny Robblee, Elko, Nev.; 12. Jeff Long, Duncanville, Texas; 13. Jay Sale, Edmond, Okla.; 14. Jeff Cooper, Riverton, Wyo.; 15. Lloyd Henderson, Bouton; 16. Benjamin Metcalf, Waterloo; 17. Jamie Johnson;; 18. Kellen Chadwick, Oakley, Calif.; 19. Kevin Sloan, Kansas City, Kan.; 20. Brad Whitney, Trenton, Mo.
 

Visit the IMCA Super Nationals at Boone Iowa