BACK

CONTACT US
Presents
 The IMCA  Modifieds
 

 

Late Models

Sprint Cars Modifieds Sport-Mods Stock Cars Hobby

Night 3           8 B Mains

 

B-Main 1     Winner      Tim Stevens, Cedar Rapids IA

2. Rob Rose, Center Point; 3. RM VanPay, Denmark, Wis; 4. Adam Larson, Ames; 5. Garrett Steitz, Los Banos, Calif.; 6. Chad Shaw, Trimble, Mo.; 7. Chris Bragg, Springton, Texas; 8. Neal Debord, Amarillo, Texas; 9. Tim Murty, Tama; 10. Mike Lineberry, Nickerson, Neb.; 11. Tommy Paige, Groton, N.Y.; 12. Jay Crichton, Lake Villa, Ill.; 13. Andrew Timm, Mankato, Minn.; 14. Jeff Long, Duncanville, Texas; 15. Aaron Barnell, Merced, Calif.; 16. Brad Whitney, Trenton, Mo.; 17. Kevin Sloan, Kansas City, Kan.; 18. Jay Schraufnagel, Beaver Dam, Wis; 19. Jeff Emerson, Sherman, Texas; 20. Sean Tyson, Council Bluffs.

B-Main 2     Winner      Joe McBirnie, Boone IA

2. Jared Siefert, Green Bay, Wis; 3. Scott Boyea, Abrams, Wis; 4. Jeremy Eatherton, Gibbon, Neb.; 5. J.J. Scott, Dallas Center; 6. Wayne Graybeal, Springfield, Mo.; 7. Lloyd Henderson, Bouton; 8. Mike Tanner, Kansas City, Mo.; 9. Todd Luther, Laurel; 10. Travis Spaulding, Greenville, Wis; 11. Alison Quick, Redding; 12. Bobby Bowman, Winterset; 13. Cary Bartoo, McKinney, Texas; 14. Adam Bolin, Waterloo; 15. Michael Jensen, Sioux City; 16. Mike Mullen, Seymour, Wis; 17. Milt Montgomery, Mt. Pleasant, Mich.; 18. Steve Inman, Mason City; 19. Jesse Robinson, Elk City, Neb.; 20. Tom Finke, Sherburn, Minn.

B-Main 3      Winner     Brad Williams, Lytton IA

2. Levi Kiefer, Pahrump, Nev.; 3. Todd Stinehart, Waseca, Minn.; 4. Randy Wilson, Wichita, Kan.; 5. Jay Goosmann, Hinton; 6. Jerry Wren, Howard Lake, Minn.; 7. Steven Glenn, Hamilton, Mo.; 8. Jeff Cooper, Riverton, Wyo.; 9. Jake Elmquist, Ogden; 10. Joseph Parmeley, Phoenix, Ariz.; 11. Adam Parmeley, Cadet, Mo.; 12. Calvin (Buck) Swanson, Cedar Falls; 13. Joel Ziegmann, Odebolt; 14. Jim Lynch, Bloomfield; 15. Ben Hoesing, Boone; 16. Michael Albertsen, Audubon; 17. Charles Stryker,
Eddyville, Neb.; 18. Bradley Sheetz, Winston, Mo.; 19. Mike O'Lear, Marshalltown.

B-Main 4      Winner     Darren Williams, Peoria, AZ.

2. Justin Auringer, Evansdale; 3. Brian Mullen, Seymour, Wis; 4. Rik Gropp, Lincoln, Neb.; 5. Dan Gracyalny, Little Chute, Wis; 6. Jason Cummins, New Richland, Minn.; 7. Ricky Stephan, South Sioux City, Neb.; 8. Clay Galbreath, Panama City, Fla.; 9. Jimmy Gustin, Marshalltown; 10. Wade Cross, Phillips, Neb.; 11. Scott Hogan, Vinton; 12. Kevin Goben, Sherrard, Ill.; 13. Jeremy Freinier, Fort Morgan, Colo.; 14. Steven Pfeifer, West Fargo, N.D.; 15. Wyatt Olson, Minot, N.D.; 16. Michael Gill, La Porte City; 17. David Jewett, Jr., Elkhorn, Neb.; 18. Corey Dripps, Waterloo; 19. Myron DeYoung, Crystal, Mich.; 20. Don Hagan, Jr., McCook, Neb.

B-Main 5      Winner     Craig Reetz, Dunlap IA

2. Mark Elliott, Webster City; 3. Jeff Turner, Combine, Texas; 4. David Smith II, Copperas Cove, Texas; 5. Ronny Gould, Calera, Okla.; 6. Dirk Kirk, Sloan; 7. Mike Mashl, DePere, Wis; 8. Jeremy Mills, Garner; 9. Jon Jensen, Pahrump, Nev.; 10. Paul Burger, Bell Plaine, Minn.; 11. Josh McGaha, Brownwood, Texas; 12. Mike Sullivan, Burlington, Wis; 13. Jim Mathieson, Sioux City; 14. Ronn Lauritzen, Jesup; 15. Dale Caswell, West Monroe, N.Y.; 16. Hank Berry, Sidney, Mont.; 17. Keith McCullough, Denison, Texas; 18. Brant Fastnacht, Phillips, Neb.; 19. Mike Knapp, New London, Wis; 20. Chris Pruitt, Stuart.

B-Main 6     Winner      Eric Center, Mesa, Ariz.

2. Brian Calhoon, Beloit, Kan.; 3. Robert Avery, Des Moines; 4. Joren Boyce, Minot, N.D.; 5. Robert Shepard, Ogden, Kan.; 6. Mark Zorn, Russell, Kan.; 7. Randy Brands, Boyden; 8. Scott Olson, Ellsworth; 9. Jay Matthias, DePere, Wis; 10. Eric McMillan, Home, Kan.; 11. Greg Dinsmore, Kerrville, Texas; 12. Skeeter Paris, Boone; 13. Jerry Pace, Stanton, Mich.; 14. Chet Ragan, Eagle Lake, Minn.; 15. Justin Sackett, Schaller; 16. Mike Wichman, Silver Lake, Kan.; 17. Bill Davis, Jr., Des Moines; 18. Mike Weikert, Jr., Muscatine; 19. Marlin Kracht, Luverne, Minn.; 20. Nick Tubbs, Colby, Kan.

B-Main 7      Winner     T. J. Stalker, Mason City IA

2. Russ Dickerson, Boone; 3. Chad Estes, Troy, Texas; 4. Chris Wilke, Urbandale; 5. Brian Cass, Livermore, Calif.; 6. Scotty Brown, Dallas, Texas; 7. Bob Moore, Sioux City; 8. Josh Klay, Magnolia, Minn.; 9. Mike Petersilie, Hoisington, Kan.; 10. Jerimiah Asher, St. Joseph, Mo.; 11. Richard Mueller, Jackson, Wyo.; 12. Brian Schmitt, Wall Lake; 13. Corkey Waters;; 14. John Klugherz, Mankato, Minn.; 15. Steve Burch, Junction City, Kan.; 16. Denny Johnson, Sioux City; 17. Dean Maurer, DePere, Wis; 18. Johnny McGinnus, Hardin, Mo.; 19. Jamie Johnson;; 20. Ed Thomas, Waterloo.

B-Main 8      Winner     Mark Noble, Blooming Prairie, Minn

2. Rodney Scheuermann, Scranton; 3. Kendall Sather, Ankeny; 4. Reese Coffee, Hinton; 5. Marty Clark, Russell, Kan.; 6. Jeremie Hedrick, Clintonville, Wis; 7. Shawn Fisher, Garrison; 8. Scott Simatovich, State Center; 9. Gene Parvin, Glendale, Ariz.; 10. Brian Krall, Readlyn; 11. Jimmy Hale Jr., Ionia, Mich.; 12. Tim Plowman;; 13. Ronnie Wallace, North Platte, Neb.; 14. Owen Grube, Cambridge, Minn.; 15. Benjamin Metcalf, Waterloo; 16. Daniel Ballard, Grand Gorge, N.Y.; 17. Vern Jackson, Waterloo; 18. Jason Noll, El Mirage, Ariz.; 19. Mickey Helms, Victoria, Texas; 20. Ron Pope, Mason City.
 

 

Visit the IMCA Super Nationals at Boone Iowa